Állatvédők vérvörösre festették a Buckingham-palota előtti szökőkút vizét
Az akciót az Extinction Rebellionhöz köthető szervezet aktivistái szervezték.
Az akciót az Extinction Rebellionhöz köthető szervezet aktivistái szervezték.
A szakértők szerint ez a klímaváltozás hatása, amit a madagaszkáriak tapasztaltak meg elsőként.
A szálló por bejut a szervezetbe, gyulladást okoz, és egy sor káros egészségi hatással jár.
A projekt bírálói szerint az egész pénzkidobás. Újdelhiben évente több ezren halnak meg a rossz levegő miatt.
Az ELTE kutatói 20 éve figyelik Budapest és környéke hőmérsékleti anomáliáit, és arra figyelmeztetnek, hogy már májusra 40 Celsius-fokosra fűti fel a nap a belvárosi aszfaltot. Több zöld kell, és más építőanyagok, hogy mérsékeljük a városi hősziget hatást.
Orbán Balázs államtitkár szerint a „kormány kiemelt figyelmet szentel a Velencei-tó ügyének”.
Időnként olyan hulladéktól is megszabadulnánk, ami nem a hétköznapi tevékenységeink, mindennapjaink során keletkeznek, és csak abban lehetünk biztosak, hogy nem feltétlenül a háztartási hulladékba kell bedobnunk. Ön tudja, hol és hogy mit kell ezekkel kezdeni?
A járműipart átmenetileg térdre kényszerítő koronavírus-járvány sem tudta megállítani az elektromos autók térnyerését, éves szinten változatlanul kétszámjegyű növekedést mutatnak az eladási számok. Az e-mobilitás azonban jóval több, mint a tisztán elektromos, vagy hibrid járművek összessége: az utolsó kilométer megtétele is egyre inkább az áramra épül, s az elektromos rollerek, robogók és kerékpárok piaca is rendületlenül növekszik.
Lassan elfogy a víz a térségben, egyes részei lakhatatlanná válnak. Egyre kevesebb eső esik, és egyre többet öntöznek. Kiszáradó tavak, elapadó folyók, és a vízmegosztás miatt kialakuló konfliktusok sújtják már most is a térséget.
Révész Bálint Borneó szigetén, a dzsungel mélyén forgatott dokumentumfilmet. Stábjával kinyomozta, hogy az őslakosok földjén félig illegális fakitermelés folyik, és a fák egy részét a tokiói olimpiához használták fel. Az erdők helyén pedig már a világűrből is jól látható olajpálma-ültetvényeket találtak. A rendezővel beszélgettünk a nyomozásról és arról, hogy miként teszik tönkre a pálmaolajban érdekelt vállalkozók az őslakosokat.
Felülvizsgálták a tervezett tevékenységet.
Száraz vagy csak félig telt medrek, kilógó halhátak jellemzik a dunántúli völgyekben fekvő halastavak nagy részét. A térség haltermelésének ötöde van veszélyben az aszály miatt. A hazai hal viszont nem csak emiatt drágul ősszel.
A nagyragadozók visszatelepülése, számuk növekedése nem mentes a konfliktusoktól: az állattartók haszonállataikat, a vadászok a vadat féltik tőlük, a kirándulók pedig saját testi épségüket. Pedig odafigyeléssel elkerülhetők lennének a kockázatok.
Elpusztult 44 barna réti héja, két egerészölyv, két erdei pityer és két róka is.
A kormány harcot hirdetett az illegális hulladék ellen, önálló új hatóságot mégsem állított föl. A szankciók szigorúbbak lettek, de kérdés, mennyire sikerül élni velük. Lenne hol: az országban sokéves, hatalmas szemétdombok is akadnak.
Nyolcmilliárd dollár a piaci értéke, brit vállalatként szerepel a New York-i tőzsdén, és mégis csak kevesen ismerik az Arrival nevű autóipari céget. Az ok egyszerű, az Arrival a kevésbé divatos elektromos járműveket fejleszti, a buszokat, a kisteherautókat és a taxikat.